Pierwsze posiedzenie Senatu UR kadencji 2020-2024

24 września 2020 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UR inaugurujące nową kadencję – 2020-2024. Zgodnie z ceremoniałem Uniwersytetu Rzeszowskiego, tego dnia miało również miejsce symboliczne przekazanie insygniów władzy rektorskiej JM prof. dr. hab. Sylwestrowi Czopkowi, który został wybrany na drugą kadencję.

Senator Senior – prof. dr hab. Józef Gorzelany nałożył Rektorowi: łańcuch i biret oraz wręczył berło i pierścień.

Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego liczy obecnie 84 członków, reprezentujących: cztery kolegia, profesorów i profesorów UR reprezentujących dyscypliny niepodlegające ewaluacji w UR, studentów, doktorantów, jednostki pozakolegialne, pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, stałych gości Senatu oraz uczestników z głosem doradczym.

Przewodniczącym Senatu jest JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące Senatu UR są dostępne pod adresem - https://bit.ly/SENAT_UR

Zdjęcia – Michał Święcicki\UR