Nowa Przestrzeń Naukowca #KNM

Clipboard01.jpg [18.08 KB]

Uniwersytet Rzeszowski otrzymał dofinansowanie z programu Welcome to Poland na realizację projektu „Nowa Przestrzeń Naukowca #KNM”

Miło nam poinformować, iż Uniwersytet Rzeszowski, decyzją Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Nowa Przestrzeń Naukowca #KNM”.

Celem projektu jest wzmocnienie Uniwersytetu Rzeszowskiego w drodze do umiędzynarodowienia poprzez budowanie wizerunku UR jako uczelni przyjaznej i atrakcyjnej dla cudzoziemców.

W ramach projektu rozwijane będą kompetencje pracowników UR w zakresie znajomości języków obcych, prawa międzynarodowego oraz komunikacji międzykulturowej. Obiekty Kolegium Nauk Medycznych oznaczone zostaną w języku angielskim. W strukturze Kolegium utworzony zostanie tkz. WelcomeCenter pod nazwą „NowaPrzestrzeńNaukowca#KNM”, który stanowić będzie miejsce integracji studentów i pracowników UR oraz studentów i kadry naukowej z zagranicy.

Organizowane w ramach „Nowej Przestrzeni Naukowca #KNM” spotkania przyczynią się do nawiązywania przyjaznych relacji w społeczności międzynarodowej UR, poznawania różnic kulturowych, promowania na arenie międzynarodowej badań prowadzonych przez pracowników Kolegium Nauk Medycznych, inicjowania przyszłych wspólnych projektów badawczych i dydaktycznych.

Kwota dofinansowania projektu: 263 174,00 zł.

Okres realizacji: 01.05.2022 r. – 30.04.2023 r.

Koordynator projektu: Aneta Radaczyńska, Pełnomocnik Prorektora ds. Współpracy z Zagranicą Kolegium Nauk Medycznych.

Serdecznie Gratulujemy!