Milowy krok w kierunku Szpitala Uniwersyteckiego

26 lipca 2022 r. doszło do podpisania aktu notarialnego potwierdzającego przekazanie Uniwersytetowi Rzeszowskiemu terenów w gminie Świlcza, na których ma powstać Szpital Uniwersytecki.

a_not.jpg [1.33 MB]

Jak wspólnie stwierdzili: prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego i Adam Dziedzic, Wójt Gminy Świlcza – to istotnie milowy krok w drodze do realizacji tego ważnego i potrzebnego naszemu regionowi przedsięwzięcia.

a_not1.jpg [1.75 MB]

Podpisanie aktu notarialnego jest ważne również z tego względu, że faktyczne posiadanie terenu pod inwestycję znaczenie ułatwia, a w zasadzie – jest warunkiem koniecznym  ubiegania się o środki na realizację inwestycji.

Jak powiedział JM Rektor – „Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych i przy wydatnym wsparciu władz rządowych i samorządowych kolejne etapy budowy szpitala rozpoczną się już niebawem.”

Przypomnijmy, że 14 maja 2021 roku w Uniwersytecie Rzeszowskim została podpisana deklaracja dotycząca wspólnych działań na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego. Starania Uniwersytetu Rzeszowskiego i Samorządu Województwa Podkarpackiego mające na celu budowę placówki będą wspierać ministrowie: edukacji i nauki oraz zdrowia.

deklaracja.jpg [1.98 MB]

Swoje podpisy pod deklaracją złożyli Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, Adam Niedzielski - Minister Zdrowia, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

(/uniwersytet/aktualnosci/podpisanie-deklaracji-na-rzecz-powstania-klinicznego-szpitala-uniwersytetu-rzeszowskiego,31639).

Kolejny etap miał miejsce 7 października 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z/s w Trzcianie, gdzie doszło do podpisania umowy pomiędzy Gminą Świlcza i Uniwersytetem Rzeszowskim w sprawie oficjalnego przekazania terenów pod budowę Szpitala Uniwersyteckiego. Kompleks na terenie Gminy Świlcza będzie miał 35 ha powierzchni. Szacowany koszt całościowy inwestycji to około 2 miliardy zł.

gmina.jpg [1.57 MB]

(/uniwersytet/aktualnosci/kolejny-krok-w-drodze-do-budowy-szpitala-ur,34248).

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy informować o zakończeniu kolejnych etapów.

Zdjęcia - Michał Święcicki/UR