Aktualności

Medale dla UR w ergometrze wioślarskim

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego rewelacyjnie zaprezentowali się na Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim.

W kategorii Uniwersytetów drużyna męska obroniła zdobyty rok temu złoty medal. Studenci naszej uczelni kolejny raz zdominowali kategorie OPEN. Po wspaniałym finiszu zwyciężył Piotr Kotyla (2:47,00) przed drugim Bartkiem Paczkowskim (2:49,40) również reprezentantem UR. Obaj panowie dodatkowo otrzymali medale klasyfikacji indywidualnej wśród Uniwersytetów.

W skład drużyny weszli: Piotr Kotyla, Bartek Paczkowski , Tomasz Hulewicz, Piotr Świeczka, Piotr Hryszko, Łukasz Gołąb, Dawid Kijowski, Maciej Tomaszewski (Link do innej strony) oraz startujący trener Miłosz Szczudło. Warto dodać, że drużyna studentek w składzie: Magdalena Hulewicz, Natalia Szymańska, Monika Sieńko, Anna Podraza, Jagoda Misiuk, Paulina Pelic oraz Natalia Południak zajęła bardzo wysokie piąte miejsce w kategorii Uniwersytetów.

Studenci ścigali się na 1000 metrów w seriach po dwanaście osób, według czasów, które zostały zadeklarowane przed zawodami.

W tym roku, w zorganizowanych w dniach  9-10 kwietnia  w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zawodach uczestniczyło ponad 600 osób.