Konkurs MINIATURA 6 rozstrzygnięty, wśród laureatów dwóch naukowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Celem konkursu MINIATURA było wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. W jego szóstej edycji można było uzyskać finansowanie w wysokości 5 000 do 50 000 zł, a budżet całego konkursu wyniósł niemal 20 mln złotych.

O środki na trwające do 12 miesięcy badania wstępne bądź pilotażowe, kwerendę, staż naukowy, wyjazd badawczy albo wyjazd konsultacyjny mogli starać się naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2010 r., nie kierowali i nie kierują realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki oraz spełniali pozostałe warunki konkursu. 194 działania naukowe zostały zakwalifikowane do finansowania w ostatniej rundzie konkursu MINIATURA 6. Naukowcy przeprowadzą badania wstępne i pilotażowe, zrealizują staże lub wyjazdy konsultacyjne i badawcze o łącznej wartości ponad 7,7 mln zł.

Wśród laureatów konkursu znalazło się dwóch naukowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Dr n. farm. Rafał Podgórski z Instytutu Nauk Medycznych w Kolegium Nauk Medycznych, autor projektu „Diagnostyka zaburzeń metabolizmu hormonów steroidowych u pacjentów dotkniętych zespołem FAS”
Projekt został zakwalifikowany do dofinansowania na kwotę 38 138 zł.

Dr Beata Jacek z Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska w Kolegium Nauk Przyrodniczych autorka projektu pt. „Ocena właściwości bakteriostatycznych wyciągów z liści paulowni (Paulownia spp.) jako naturalnych środków ochrony roślin”
Dr Beata Jacek otrzymała dofinansowanie na realizacje projektu na kwotę 25 681 zł.

Laureatom gratulujemy!