Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans”

20 października Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” miał przyjemność wystąpić w koncercie zorganizowanym specjalnie dla studentów pierwszych roczników Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zespół zaprezentował wiązanki tańców i pieśni ludowych wybranych regionów Polski w opracowaniach artystycznych. Do tańca i śpiewu akompaniowała orkiestra kameralna „Resovii Saltans”. W czasie występu publiczność podziwiała piękno polskiej kultury ludowej: dynamiczne tańce, nastrojowe pieśni i oryginalne, barwne kostiumy ludowe. Po koncercie studenci mieli okazję porozmawiać z wykonawcami o formach pracy i zasadach uczestnictwa w zajęciach tanecznych, wokalnych i muzycznych Zespołu. Wszystkich którzy nie zdążyli się jeszcze zapisać, zapraszamy serdecznie do wstąpienia w szeregi Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans”!