Komunikat Rektora w sprawie organizacji pracy w semestrze letnim 2020/2021

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 25 lutego 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, iż zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Rzeszowski będą w dalszym ciągu realizowane zgodnie z Zarządzeniem nr 11/2021 Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 27 stycznia 2021 r. w sprawie organizacji zajęć w semestrze letnim 2020/2021 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zmianie ulegają zasady odbywania podróży krajowych i zagranicznych odbywanych przez pracowników, doktorantów lub studentów. Szczegółowy określa Zarządzenie nr 31/2021 Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 3 marca 2021 r. zmieniające Zarządzenie nr 107/2020 Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 30 września 2020 r. w sprawie organizacji pracy w Uniwersytecie Rzeszowskim w roku akademickim 2020/2021.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań przypominam, że Kierownicy poszczególnych jednostek mają prawo organizować pracę podległych działów adekwatnie do sytuacji epidemicznej – tj., praca zdalna (wniosek o pracę zdalną z wymaganymi załącznikami dostępny jest na stronie - Pliki do pobrania – Uniwersytet Rzeszowski (ur.edu.pl)), rotacyjna lub zmianowa.

prof. dr hab. Sylwester Czopek

Uniwersytetu Rzeszowskiego