II Festiwal Języka Niemieckiego

serdecznie zaprasza

na

II Festiwal Języka Niemieckiego

w dniach 31.03. – 07.04. 2022 r.

w formie zdalnej

W ramach Festiwalu zaplanowano następujące  konkursy:

I) dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województw podkarpackiego i małopolskiego:

1. Konkurs recytatorski – interpretacja wiersza „Die Lorelei“ Heinricha Heinego
  2. Konkurs artystyczny – plakat lub kolaż, „Warum ist Deutsch so wichtig“, traktujący o korzyściach płynących z posłgiwania się językiem niemieckim
  3. Konkurs „Meine kleine Heimat“ – prezentacja Power Point w języku niemieckim

II) dla studentów filologii germańskiej i lingwistyki stosowanej z województw podkarpackiego i małopolskiego:

1. Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – test pisany w formie zdalnej

Ponadto w ramach Festiwalu zaplanowano szereg ciekawych prezentacji, wykładów oraz filmów, które od 31.03. do 07.04. 2022 będą systematycznie publikowane na fanpage’u Katedry Germanistyki.

Plakat. II Festiwal Języka Niemieckiego.jpg [1.22 MB]

Plakat, program oraz regulamin, a także dokumenty zgłoszeniowe dostępne są w załącznikach do pobrania na dole strony.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY!

Link do fanpage’a Katedry Germanistyki, gdzie publikowane będą informacje na temat przebiegu Festiwalu:

Organizatorzy – dr Bartosz Buć, dr Gabriela Nitka
kontaktfjn@ur.edu.pl