Europejskie Igrzyska Akademickie

W dniach  17-30 lipca  2020 r., odbywają się w Łodzi Europejskie Igrzyska Akademickie. Jest to największa akademicka impreza sportowa tego roku. Blisko 6000 tysięcy młodych sportowców z niemal 400 europejskich  uczelni  z 40 krajów rywalizuje w  20 dyscyplinach. Igrzyska te organizowane są co 2 lata. Podczas imprezy odbyła się też rywalizacja studentów-sportowców z niepełnosprawnościami. Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Klub Uczelniany  AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego  reprezentowało troje zawodników, którzy uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego. Wioletta Bator  (studentka III roku kierunku Socjologia), Klaudia Pachuta (studentka III roku  kierunku Sztuki Wizualne) oraz Dominik Dendura (student II  roku  studiów uzupełniających magisterskich na kierunku Mechatronika). Studenci po raz kolejny wrócili z medalami. Klaudia Pachuta  w swojej kategorii zdobyła srebrny medal, Wioletta Bator  w turnieju towarzyszącym zdobyła złoty medal, a Dominik Dendura tym  razem był czwarty. Studenci z niepełnosprawnościami reprezentujący UR, po raz pierwszy brali udział w tak dużej imprezie sportowej. Serdecznie gratulujemy studentom oraz trenerowi Feliksowi Kordysiowi.

Autorstwo zdjęć: Michał Pietrzak, Dominik Dendura