Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie na podium

Znakomite wyniki matur 2020

Z nieskrywaną dumą możemy napisać, że Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie znalazło się w czołówce najlepszych szkół średnich w Polsce i nielicznych w Rzeszowie ze 100% zdawalnością egzaminu dojrzałości. Tegoroczne rezultaty nauki dają ogromną satysfakcję- wszyscy absolwenci poradzili sobie na maturach doskonale, o czym świadczą wyniki końcowe powyżej średniej krajowej:

I miejsce w Rzeszowie

• angielski – poziom podstawowy 97%
  • historia sztuki – poziom rozszerzony 68%

II miejsce w Rzeszowie

• angielski – poziom rozszerzony 76%
  • geografia – poziom rozszerzony 55%

III miejsce w Rzeszowie

• polski – poziom podstawowy 69%
  • biologia – poziom rozszerzony 65%

Spośród wszystkich rzeszowskich ogólniaków język angielski i historię sztuki maturzyści Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego zdali najlepiej. Znakomicie, jak na szkołę, która ma zaledwie 5 lat i trzeci raz w swojej historii przeprowadzała egzaminy dojrzałości. Tegoroczne wyniki, zwłaszcza z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 i konieczność edukacji zdalnej, są fantastyczne. Składamy wielkie gratulujecie wszystkim absolwentom i nauczycielom, którzy ich przygotowywali. Brawo!

Współpraca na medal

Podstawy, na których jest budowana marka szkoły- nauka w małych zespołach klasowych, znakomita kadra, indywidualne podejściem do ucznia i dodatkowe godziny zajęć (w tym m.in. język angielski z native speakerami na wszystkich poziomach edukacji, historia sztuki prowadzona w trybie indywidualnym), to przepis na sukces.

Finał matur Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego to dowód na to, że aby osiągnąć ambitne cele, trzeba ogromnej wytrwałości i samozaparcia ze strony nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, którzy w błyskawicznym tempie zaadaptowali się do ekstremalnie trudnych okoliczności i nowych wyzwań.

Życzymy wszystkim Absolwentom Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego dalszych sukcesów podczas rekrutacji na wyższe uczelnie.

Dwujęzyczna Innowacyjność

Ubiegły rok szkolny był wyjątkowy dla Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego nie tylko
z powodu 100% zdawalności matur. Już po raz drugi z rzędu szkoła otrzymała Srebrną Tarczę w rankingu Perspektyw. Oferta tradycyjnych lekcji jest regularnie poszerzana o dodatkowe zajęcia laboratoryjne na poziomie uniwersyteckim, np. z biologii i chemii, które przygotowują do studiów na kierunkach medycznych oraz o przedmioty uzupełniające specyficzne dla profilu humanistycznego, np. łacinę, filozofię na profilu Law& Journalism, czy historię architektury i designu w autorskiej klasie Architecture& Design. Natomiast klasa Science&IT to optymalna propozycja dla ścisłych umysłów. Ambicją Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego jest także przekazanie uczniom interdyscyplinarnej wiedzy pozwalającej lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące współczesnym światem w duchu tolerancji.

Zapraszamy ósmoklasistów do zapoznania się z propozycjami Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.