Bardzo dobry wstępny wynik ewaluacji w Uniwersytecie Rzeszowskim

Clipboard01.jpg [9.05 KB]

Wysokie oczekiwania dotyczące jakości nauki w Uniwersytecie Rzeszowskim znalazły potwierdzenie w otrzymanych wstępnych wynikach ewaluacji. Dzięki konsekwentnie realizowanej polityce naukowej i wprowadzonym zmianom strukturalnym 21 z 22 dyscyplin naukowych ma pełnię praw akademickich tj. uprawnienia do nadawania stopni: doktora i doktora habilitowanego.

Przesłane przez Ministerstwo Nauki i Edukacji wyniki oceny parametrycznej potwierdzają wysoki poziom i jakość prowadzonych w Uniwersytecie Rzeszowskim badań naukowych. Spośród 22 ocenianych dyscyplin 6 uzyskało kategorię A, 15 – kategorię B+, a jedna – kategorię B.

„To nie jest nasze ostatnie słowo” – komentuje wyniki prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego – „szczegółowa analiza wyników pokazuje jasno, że w kilku przypadkach ocena może być wyższa. Zaangażowanie pracowników naukowych i wsparcie administracyjne pokazały, że społeczność akademicka naszego Uniwersytetu rozumie wagę nauki i rolę jaką Uniwersytet odgrywa w naszym regionie oraz jaki wpływ ma na polską naukę. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy szczegółowo informować o ostatecznych wynikach oceny, a już teraz bardzo dziękuję wszystkim, zaangażowanym pracownikom UR i gratuluję znakomitego wyniku.”

Niezależnie od wysokich ocen otrzymanych przez UR część Instytutów podejmie działania w ramach procedury odwoławczej w celu podwyższenia otrzymanej kategorii.