Jak zarobić pierwszy milion - relacja z konferencji

23.03.2018

22 marca br. na Wydziale Ekonomii odbyło się spotkanie zorganizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Uniwersytet Rzeszowski, podczas którego przedstawiciele różnych środowisk opowiadali, jak być przedsiębiorczym. Spotkanie było jednym z cyklu organizowanych przez BGK spotkań pod hasłem „Dzień dobry biznes.”

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali: dr hab. prof. UR Ryszard Kata – Dziekan Wydziału Ekonomii oraz Pan Tomasz Mielniczuk z Departamentu komunikacji BGK.

Zgromadzeni na spotkaniu studenci usłyszeli m.in. opowieść przedsiębiorcy, który pokazywał jak stawiać pierwsze kroki w biznesie, jakie przeszkody należy pokonać oraz jak planować kolejne działania w drodze do założonego celu.

Zaproszenie eksperci mówili o tym, jakie formalności związane są z zakładaniem i prowadzeniem firmy z uwzględnieniem możliwości stwarzanych przez dostępne projekty zewnętrzne oraz projektowe źródła finansowania.

W ramach spotkania zrealizowano również dwa warsztaty: „Załóż firmę – krok po kroku” oraz „Skuteczny networking w biznesie”.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty.

Bardzo cieszy fakt, że tego rodzaju inicjatywy mają miejsce w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego, bo nie sposób zaprzeczyć, że zrozumienie mechanizmów przedsiębiorczości i praktyczna wiedza w tym zakresie jest dziś niezbędna.

Fotorelacja – Jadwiga Zydroń