Ambasador Izraela z wizytą w Uniwersytecie Rzeszowskim

19 lutego 2020 roku JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego spotkał się z Ambasadorem Izraela w Polsce Alexandrem Ben Zvi. W spotkaniu uczestniczyli również dr hab. prof. UR Wacław Wierzbieniec i dr hab. prof. UR Elżbieta Rączy z Zakładu Historii i Kultury Żydów w Instytucie Historii UR. Podczas wizyty podjęto między innymi temat możliwości współpracy między Uniwersytetem Rzeszowskim a uczelniami wyższymi z Izraela.

Po spotkaniu z JM Rektorem, Ambasadorowi Alexandrowi Ben Zvi została zaprezentowana wystawa przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowana z okazji Obchodów XII Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Obchody te w Uniwersytecie Rzeszowskim odbywają się od 2009 roku.

Tekst - Marta Lasota

Zdjęcia - Michał Święcicki