Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach - sukces UR

15 czerwca 2021 r. w ramach współzawodnictwa sportowego uczelni wyższych z Podkarpacia, rozegrano Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach. Turniej organizował Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a zawody odbyły się w Klubie Studenckim WSIiZ "IQ" przy ul. Sucharskiego 2. Sędzią głównym mistrzostw był pan mgr inż. Maciej Woźniak.

Po raz pierwszy w dwudziestodwuletniej historii tych rozgrywek, szachiści Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego wywalczyli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej i złoty (UR I) i srebrny (UR III) medal w klasyfikacji drużynowej, oraz IV miejsce zajął UR II potwierdzając tym samym, swój prymat w szachach akademickich na Podkarpaciu.

Należy zaznaczyć, że w pierwszej jedenastce mistrzostw, dziewięć miejsc obsadzili szachiści UR. Tego jeszcze nie notowano w żadnej z rozegranych dotychczas edycji tych rozgrywek.

Indywidualnym mistrzem akademickim Podkarpacia został student I roku, kierunku Komunikacja Międzykulturowa, Adrian Miąsik zdobywając w 7 partiach 6,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Urbański, student I roku Prawa, zdobywając 6,0 pkt, a trzecie miejsce na podium zdobył dr hab. Jan Pisuliński, prof. UR, Mistrz Międzynarodowy w szachach, który zdobył 5,0 pkt.

Wyniki drużynowe AMWP w Szachach:

I miejsce - Uniwersytet Rzeszowski I ( 11,5 pkt ) - Adrian Miąsik - 6,5 pkt., Jan Pisuliński - 5,0 pkt

II miejsce - Uniwersytet Rzeszowski III ( 10,0 pkt ) - Wojciech Urbański - 6,0 pkt., Robert Brak - 4,0 pkt.

III miejsce - Politechnika Rzeszowska ( 8,0 pkt ) - Kacper Kłok - 4,0 pkt., Adrian Chodorowski - 4,0 pkt.

IV miejsce - Uniwersytet Rzeszowski II ( 8,0 pkt ) - Anna Winter - 4,0 pkt., Artur Chowaniec - 4,0 pkt.

V miejsce - Karpacka Państwowa Uczelnia I w Krośnie ( 6,0 pkt. )

VI miejsce - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ( 6,0 pkt. )

VII miejsce - Uniwersytet Rzeszowski IV ( 2,5 pkt. )

VIII miejsce - Karpacka Państwowa Uczelnia II w Krośnie - ( 1,0 pkt. )