6 medali dla studentek i studentów UR w AMP w Trójboju Siłowym Klasycznym

W dniach 6-8 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Uniwersytet Rzeszowski reprezentowało 10 zawodników w tym 4 kobiety i 6 mężczyzn.

Studenci wywalczyli łącznie 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy).

Osiągnięte wyniki:

1. Aleksandra Blajer - uzyskała wynik 352,5 kg, zdobywając złoty medal w kategorii do 52 kg w typach Uniwersytetów i tym samym zajęła 3 miejsce w klasyfikacji OPEN kobiet.
  2. Gabriela Blajer - uzyskała wynik 366 kg, zdobywając dwa złote medale, w typie Uniwersytetów oraz klasyfikacji generalnej kategorii do 57 kg. Gabriela podczas swojego startu ustanowiła akademicki rekord Polski w przysiadzie, uzyskując 141kg.

W skład drużyny wchodziły również: Aleksandra Zajdel oraz Zuzanna Rykiel.

W klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów dziewczyny zajęły 2 miejsce.

W kategorii mężczyzn Karol Budziwół uzyskał 615 kg, zdobywając srebrny medal w typach Uniwersytetów oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej startując w kategorii do 83 kg.

W skład drużyny mężczyzn wchodzili również: Dawid Kuczkowski , Michał Chrzanowski , Daniel Kozik , Kacper Mazurkiewicz,  Piotr Kotyla.

Serdecznie gratulujemy.