5. Jubileuszowa Międzynarodowa Szkoła Letnia CEEPUS-NAWA w Uniwersytecie Rzeszowskim

Niezmiernie miło nam poinformować, że Uniwersytet Rzeszowski będzie organizatorem 5. Jubileuszowej Międzynarodowej Szkoły Letniej CEEPUS-NAWA. W ramach dofinansowania zrealizowane będą dwa granty:

• „Marnotrawstwo żywności w aspekcie ekonomicznym, ekologicznym i społecznym" - 5. Interdyscyplinarna Szkoła Letnia CEEPUS - NAWA w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego w formie stacjonarnej
  • Interdyscyplinarne intensywne kursy specjalistyczne w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego – Szkoła Letnia w formie zdalnej.

Na realizację powyższych prestiżowych grantów CEEPUS z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej przyznano środki finansowe w wysokości odpowiednio 69 osobomiesięcy stypendialnych.

W projektach będą brały aktywny udział trzy Instytuty KNP: Instytut Technologii Żywności i Żywienia, Instytut Biologii i Biotechnologii, Instytut Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska.

Pomysłodawcą projektów jest dr Maciej Kluz - Koordynator ds. Projektów NAWA w UR.

Mamy nadzieję, że nieprzerwanie uda się zorganizować szkołę letnią w sposób stacjonarny. Nasz Uniwersytet jako jedyny w kraju utrzymywał formę kontaktową szkoły przez cały czas kryzysu pandemii.

Ponadto czekamy na decyzję Ministra Edukacji i Nauki, która pozwoli na udział w szkole uchodźcom z Ukrainy, a przez to na zapewnienie im pomocy.

Więcej informacji: https://www.ceepus.info/content/home