1 miejsce Siatkarzy Uniwersytetu Rzeszowskiego w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia

W niedzielę, 23 lutego 2020 r.,  rozegrano Finał Akademickich Mistrzostw Podkarpacia  w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Organizatorem zawodów była Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzanie  w Rzeszowie a mecze rozegrano w jej obiektach sportowych - Campus Kielnarowa.

Znakomicie w tegorocznej edycji zaprezentowała się siatkarska reprezentacja mężczyzn Uniwersytetu Rzeszowskiego zajmując 1 miejsce. W kolejnych meczach pokonali wszystkich przeciwników i jako jedyna drużyna w turnieju okazała się niepokonana. Mecze przyniosły wiele emocji a zawody rozgrywane były na wysokim poziomie sportowym  - ponieważ  w reprezentacjach uczelni z 1szej czwórki można był zauważyć zawodników grających na co dzień w II oraz I lidze.

Uniwersytet Rzeszowski – PWSTE Jarosław               2:0

Uniwersytet Rzeszowski – PWSZ Krosno                    2:1

Uniwersytet Rzeszowski – Politechnika Rzeszowska  2:1

Uniwersytet Rzeszowski – WSZIiZ Rzeszów               2:1

Skład drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Piotr Pękala (kapitan), Piotr Świeczka, Marcin Rola, Karol Rzegocki, Bartosz Lasocki, Anatol Lejko, Paweł Kasperkowicz, Krystian Bernat, Jakub Sitkowski, Łukasz Gołąb, Kacper Fedorek, Patryk Babik, Karol Zarewicz, Damian Bykowski

Klasyfikacja końcowa Finału AMPodkarpacie 2020

1. Uniwersytet Rzeszowski
  2. PWSZ Krosno
  3. WSIiZ Rzeszów
  4. Politechnika Rzeszowska
  5. PWSTE Jarosław
  6. PWSW Przemyśl

Wyróżnienie indywidulane dla najwszechstronniejszego zawodnika turnieju (MVP) otrzymał:

Piotr Świeczka z Uniwersytetu Rzeszowskiego

Pierwsze cztery zespoły z Finału AMPodkarpacie awansowały do ½ Finału Akademickich Mistrzostw Polski , które rozgrywane będą w 16-19.04.2020  w Lublinie.

sia.jpg [107.53 KB]