Komunikat Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z 26 listopada 2020 roku

Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

z 26 listopada 2020 roku

W związku z koniecznością podejmowania środków niezbędnych w walce z wirusem SARS-CoV-2 uwzględniających zachowanie jak największego dystansu społecznego poprzez ograniczenie bezpośrednich kontaktów, informuję, że:

1. Do dnia 22 grudnia 2020 r. przedłużam obowiązek realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość tj. w formie zdalnej na wszystkich kierunkach (niezależnie od formy i trybu kształcenia) z wyłączeniem zajęć kształtujących umiejętności praktyczne na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, elektroradiologii, fizjoterapii i ratownictwie medycznym.
  2. Na uzasadniony wniosek nauczyciela akademickiego, dziekan kolegium może wyrazić zgodę na prowadzenie w siedzibie Uczelni konsultacji i badań naukowych koniecznych do przygotowania pracy dyplomowej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dotyczy to studentów VII semestrów studiów inżynierskich, których tok studiów kończy się w bieżącym semestrze.
  3. Zajęcia w ramach kształcenia doktorantów, na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia są realizowane do 22 grudnia 2020 r. w formie zdalnej.
  4. Praktyki zawodowe mogą być realizowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, o ile umożliwia to podmiot, w którym jest ona odbywana.
  5. Wypożyczalnia Biblioteki UR od 30 listopada 2020 r.  będzie czynna wyłącznie dla użytkowników wewnętrznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (pracownicy, doktoranci, studenci)  z zachowaniem reżimu sanitarnego o ile przepisy nadrzędne lub wytyczne Rządu RP lub GIS nie będą stanowiły inaczej.  Dostęp do zbiorów bibliotecznych (w formie skanów) jest również możliwy poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza online, umieszczonego na stronie BUR.
  6. W siedzibie UR mogą być prowadzone badania naukowe z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  7. Administracja UR w okresie do 31 grudnia 2020 r. wykonuje zadania w trybie dyżurowym lub rotacyjnym zapewniającym funkcjonowanie Uczelni.
  8. W zakresie nieobjętym niniejszym komunikatem, a dotyczącym realizacji zajęć lub innych zadań w budynkach Uczelni każdorazowo decyzje podejmuje Rektor na wniosek kierownika jednostki organizacyjnej UR. Decyzje wydane w tym zakresie po 16 października 2020 r. pozostają w mocy.
  9. Trwają prace nad zmianą organizacji roku akademickiego 2020/2021 mającą na celu wydłużenie do dnia 10 stycznia 2021 r. okresu wolnego od zajęć dydaktycznych po okresie przerwy świątecznej, a okresu prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym do dnia 31 stycznia 2021 r. Zmiana organizacji zajęć i sesji egzaminacyjnej zostanie podana do wiadomości społeczności akademickiej w grudniu 2020 r. w drodze zarządzenia Rektora.
  10. W przypadku ustabilizowania się lub poprawy sytuacji epidemicznej po okresie wolnym od zajęć dydaktycznych wprowadzonym w trybie, o którym mowa w pkt. 9, dopuszczalna będzie realizacja zajęć dydaktycznych, a także przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów w sesji egzaminacyjnej zimowej na wszystkich kierunkach w formie hybrydowej z zachowaniem reżimu sanitarnego, o ile przepisy nadrzędne nie będą stanowić inaczej.

R e k t o r

Uniwersytetu Rzeszowskiego