Lodołamacze 2021 - Gala Finałowa

W dniu 7 października 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.

Do Udziału w konkursie Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych reprezentujące Uniwersytet Rzeszowski zostało zgłoszone przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Podkarpacki w kategorii instytucja.

Regionalna Gala XVI Edycji Konkursu Lodołamacze 2021 odbyła się w dniu 23 września 2021 r., w Lublinie, Kapituła konkursu przyznała I miejsce w tej kategorii Uniwersytetowi Rzeszowskiemu.

Podczas Gali finałowej Lodołamaczy 2021 Uniwersytet Rzeszowski otrzymał III miejsce, przyznane przez Kapitułę konkursu ogólnopolskiego w kategorii instytucja, za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia. W imieniu Biura ds. Osób Niepełnosprawnych i Uniwersytetu Rzeszowskiego nagrodę odebrała dr hab. Iwona Tabaczek-Bejster prof. UR, pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego.