Działalność naukowa

IX Międzynarodowa Konferencja Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii

W dniach 20–21 kwietnia 2023 roku w auli Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej Uniwersytetu Rzeszowskiego trwa IX edycja Międzynarodowej Konferencji Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii.

Została zorganizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów, Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego oraz Katedrę Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, a także Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Europejskiego.

Podczas konferencji uczestnicy wysłuchają wystąpień ekspertów z branży oraz podejmują dyskusje dotyczące najnowszych trendów i wyzwań w prawie lotniczym i kosmicznym.

Celem konferencji jest wymiana poglądów przedstawicieli środowisk naukowych z praktykami i specjalistami z branży lotniczej i kosmicznej, na temat konfliktu w Ukrainie.

Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów, specjalistów i sympatyków prawa międzynarodowego lotniczego i kosmicznego oraz nowoczesnych technologii.