Spotkanie z Jego Ekscelencją Ambasadorem Konfederacji Szwajcarii Panem Jürg Burri pt. ,,The Power to the People. The Way Switzerland Operates”.

W dniu 18 listopada 2019 r. w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się spotkanie z Jego Ekscelencją Ambasadorem Konfederacji Szwajcarii Panem Jürg Burri pt. ,,The Power to the People. The Way Switzerland Operates”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Politologów UR, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego UR oraz Koło Naukowe ,,Human Rights” działające przy Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Podczas wykładu ambasador scharakteryzował ustrój polityczny w Szwajcarii oraz dokonał przeglądu instytucji demokracji bezpośredniej w swoim państwie. Po wykładzie wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań. W trakcie dyskusji zapytano prelegenta m.in. o to w jakim języku prowadzone są studia w Szwajcarii oraz jak dużo osób bierze udział w referendach oraz bezpośrednim podejmowaniu decyzji.