O komunikacji w zespołach i społecznej odpowiedzialności biznesu w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego

15 grudnia 2022 roku w Instytucie Ekonomii i Finansów uczniowie z dwóch podkarpackich szkół średnich:  Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach oraz Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach o tematyce ekonomicznej koordynowanych przez doktora Piotra Cyrka.

Po oficjalnym przywitaniu gości przez zastępcę dyrektora Instytutu Ekonomii i Finansów - dr Małgorzatę Wosiek, warsztaty przeprowadzone przez dr Annę Mazurkiewicz dotyczyły zagadnienia: Jak skutecznie komunikować własne poglądy w zespole? Podjęto w nich zagadnienie komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej. Zwrócono uwagę na treść oraz formę przekazu.

W drugiej części spotkania doradca zawodowy z Sekcji Biura Karier – mgr inż. Marta Kot zaprezentowała możliwości Uniwersytetu Rzeszowskiego, wskazując na szeroką ofertę kierunków studiów i możliwości realizacji aspiracji edukacyjnych, a specjalista Sekcji Rekrutacji – mgr Sylwia Ozga-Bździuch omówiła przebieg procesu rekrutacyjnego.

W trzeciej merytorycznej części zajęć dr Sławomir Dybka wtajemniczył młodzież w aspekty „Społecznej odpowiedzialności biznesu w kształtowaniu relacji rynkowych”. Dyskutowano o skuteczności i efektywność szeregu rozwiązań w zakresie CSR oraz omawiano zarówno pozytywne, jak i negatywne przykłady działań podmiotów rynkowych w zakresie budowania wizerunku podmiotu odpowiedzialnego społecznie.

Goście mieli także okazję zobaczyć sale wykładowe zlokalizowane w kampusie „Zalesie” oraz odwiedzić czytelnię Kolegium Nauk Społecznych.

Warsztaty zostały przeprowadzone przy bardzo aktywnym udziale młodych uczestników, za który serdecznie dziękujemy.