Instytut Ekonomii i Finansów otwarty dla uczniów szkół średnich

28.03.2022 r. Instytut Ekonomii i Finansów gościł uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie. Młodzież miała okazję uczestniczyć w trzech warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Instytutu.

W pierwszej części,  dr Piotr Cyrek, omawiał perspektywy edukacyjne uczniów, ich aspiracje, możliwości i bariery na ścieżce kreowania własnego kapitału. Młodzież ujawniła wiele aktywności w tworzeniu pomysłów na osiągnięcie w przyszłości satysfakcjonujących dochodów.

Drugi z warsztatów, nawiązujący do racjonalności konsumentów, przeprowadzony przez dr Małgorzatę Wosiek, inspirował naszych gości do uważnej analizy zjawisk gospodarczych w kontekście szeroko rozumianego wpływu komunikacji i perswazji na odbiór oferty rynkowej współczesnych firm przez ich klientów.

Rozwinięciem tej problematyki był warsztat „Mózg na zakupach”, którego autorem i realizatorem był dr Tomasz Surmacz. W jego trakcie pojawiły się wątki segmentacji rynku, pozycjonowania, brandingu,  sensoryki, plemienności czy rytuałów jako elementów marketingu wywołujących reakcje zakupowe konsumentów.

Wizyta była także okazją  do zapoznania się z salami wykładowymi, czytelnią oraz innymi obiektami Kampusu „Zalesie”, a także do spotkania ze studentami, którzy podzielili się z naszymi gośćmi doświadczeniem zdobytym podczas studiów.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszą uczelnią i zapraszamy do dalszej współpracy.