Inauguracja współpracy w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni

27 października 2022 r. w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni odbył się wykład inaugurujący realizację założeń umowy o współpracy Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego z tą szkołą.

Zamierzeniami umowy jest rozwijanie pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego uzdolnień i zainteresowań uczniów z zakresu ekonomii i finansów, w tym współpraca w zakresie organizacji konferencji naukowych, wykładów otwartych, seminariów, prelekcji i innych form dydaktycznych.

Realizując ten aspekt umowy dr Piotr Cyrek przeprowadził wykład na temat „Planowanie kariery w kontekście uzyskiwania satysfakcjonujących dochodów”. Pełnomocnik Dyrektora Instytutu Ekonomii i Finansów do spraw współpracy ze szkołami średnimi omawiał z młodzieżą opcje edukacyjne, które przybliżają do osiągnięcia aspiracji zawodowych młodych adeptów ekonomii i finansów. Spotkanie było także okazją do prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu Rzeszowskiego i rozmowy o możliwościach kontynuowania nauki na poziomie akademickim.

W części spotkania z Dyrekcją i Kadrą szkoły omawiano bieżące kwestie związane z rozwojem szkoły i dalszymi działaniami, które podejmowane będą w ramach współpracy.

Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, a młodzieży za zaangażowanie w żywą dyskusję.