Informacja Dyrektora INS

Szanowni Państwo
W związku z komunikatem Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia  przypominam, iż w "Kodeksie pracy" ustawodawca zobowiązał pracodawcę do zapewnienia osobom przebywającym na terenie zakładu pracy bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
Ponadto w orzecznictwie stwierdzono, że pracownik ma prawo oczekiwać od pracodawcy przedsięwzięcia wszystkich możliwych środków ochronnych w warunkach permanentnego i realnego zagrożenia.
Nadmieniam, że w stanie pandemii z takim permanentnym i realnym zagrożeniem mamy do czynienia.
Występuje zatem rzeczywista przyczyna uzasadniająca stosowanie środków ochronnych w zakładzie pracy.
W nawiązaniu do w/w komunikatu Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia przypominam o bezwzględnym obowiązku stosowania w INS przepisów mających na celu przeciwdziałanie rozwojowi pandemii.

Z poważaniem - ks. prof. UR dr hab. Witold Jedynak