Dyskusja nt. stanu i dalszego losu Rezerwatu "Lisia Góra"

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji nt. stanu i dalszego losu Rezerwatu "Lisia Góra", ze szczególnym uwzględnieniem jego dębów.
KIEDY? 25 stycznia br. o godz. 13:00
GDZIE? Uniwersytet Rzeszowski, al. Rejtana 16C, bud. A1, duża aula; transmisja na kanale youtube (Uniwersytet Rzeszowski - YouTube)

Dyskusja obejmie, między innymi, następujące zagadnienia:
  • Czy "Lisia Góra" jest "kieszonkową Puszczą Białowieską" Rzeszowa?
  • Głównym przedmiotem ochrony Rezerwatu są stare dęby ("starodrzew dębowy"). Skąd się tu wzięły? Jaka jest ich kondycja?
  • W jakim kierunku zmierza przyroda Rezerwatu?
  • Czy obecna formuła rezerwatu jest optymalna? Jakie są alternatywy? A co na to dęby, co bioróżnorodność? Co może zyskać/stracić Rzeszów?
Do tematu wprowadzi prelekcja wygłoszona przez dr hab. Andrzeja Bobca (prof. UR)

Zapraszamy szczególnie: mieszkańców, włodarzy i urzędników Rzeszowa, przyrodników, leśników, rolników, pasterzy