Złoty Medal dla dr Zbigniewa Gomółki, dr Bogusława Twaroga i mgr inż. Ewy Żesławskiej zdobyty na XV Międzynarodowych Targach Wynalzaków i Innowacji INTARG 2022

W dniach 11-12 maja 2022 r. w Katowickim Spodku i MCK odbyły się XV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG®2022, podczas których pracownicy UCTT wspólnie z przedstawicielami PCI zaprezentowali m.in. ofertę technologiczną Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W programie wydarzenia znalazły się również konkurs wynalazków z nagrodami i medalami, spotkania networkingowe, panele dyskusyjne poświęcone synergii nauki i przemysłu, transferowi wiedzy i technologii, a także modelom finansowania badań naukowych i wdrożeń w przemyśle.

Podczas targów odbył się Konkurs INTARG® 2022, w ramach którego zgłoszone rozwiązania poddane zostały ocenie międzynarodowego jury. Medale otrzymało pięć wynalazków wytworzonych w Uniwersytecie Rzeszowskim w ramach realizacji projektów grantowych PCI w tym właśnie złoty medal dla dr Zbigniewa Gomółki, dr Bogusława Twaroga i mgr inż. Ewy Żesławskiej za wynalazek Inteligentna Technologia Optymalizacji Zadań Logistycznych dla Bezzałogowych Statków Powietrznych.

Serdecznie gratulujemy zdobytej nagrody i życzymy dalszych sukcesów.