Sukcesy naukowe studentów kierunku Informatyka w 2020 roku

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naukowych studentów kierunku informatyka w roku 2020. Gratulujemy Panu Yurijowi Bloshko, studentowi 2 roku informatyki (studia drugiego stopnia) dwóch wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych i współautorstwa dwóch artykułów naukowych w materiałach z tych konferencji. Dotychczasowy dorobek naukowy Pana Y. Bloshko to: wygłoszenie referatów na dwóch krajowych i trzech międzynarodowych konferencjach naukowych, współautorstwo artykułów w materiałach towarzyszących tym konferencjom (w tym indeksowanych m.in. w bazach SCOPUS, DBLP) oraz współautorstwo rozdziału w anglojęzycznej monografii naukowej. Panowie Karol Lech oraz Marcin Wielgos, studenci 3 roku informatyki (studia pierwszego stopnia) za swą aktywną działalność naukową uzyskali w roku 2020 stypendia naukowe przyznane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Serdecznie gratulujemy przyznanego stypendium jak i prowadzonej działalności badawczej obejmującej aktywność w ramach Koła Naukowego Informatyków i Koła Naukowego "Mechatron" oraz udział w krajowych konferencjach młodych naukowców. Gratulujemy Pani Sylwii Augustynowicz oraz Panom Kamilowi Dudkowi i Arturowi Nykielowi, (aktualnie absolwentom kierunku informatyka) współautorstwa artykułów naukowych, opublikowanych w materiałach międzynarodowych konferencji naukowych.

Laureatom życzymy dalszych sukcesów, a ich opiekunom naukowym wyrażamy słowa uznania za wkład w sukcesy podopiecznych. Zachęcamy inne osoby zainteresowane aktywnym rozwijaniem swoich talentów do podejmowania działalności naukowej.

Wykaz publikacji i wygłoszonych referatów w 2020 r.:

Suraj, Z., Olar, O., Bloshko, Y.: Hierarchical Weighted Fuzzy Petri Nets and Their Application for Transport Logistics Problem, 15th International Conference on Intelligent Systems and Knowledge Engineering (FLINS/ISKE 2020), Cologne, Germany, August 18-21, 2020. World Scientific Proceedings Series on Computer Engineering and Information Science, Vol. 12: Developments of Artificial Intelligence Technologies in Computation and Robotics, pp. 404- 411, 2020.
Suraj, Z., Olar, O., Bloshko, Y.: The Analysis of Human Oriented System of Weighted Fuzzy Petri Nets for Passenger Transport Logistics Problem, International Conference on Intelligent and Fuzzy Systems (INFUS 2020), Izmir, Turkey, July 21-23, 2020, Advances in Intelligent Systems and Computing 1197, pp. 1581-1588, Springer, 2021.
Lech, K.: Nowoczesne metodyki realizacji projektów IT, Ogólnopolska konferencja interdyscyplinarna młodych naukowców "Współczesne problemy i wyzwania nauki" (edycja online), organizator: SGGW, UMCS, UR, 25. IX 2020.
Lech, K.: Studiowanie informatyki - wyzwania i problemy, Ogólnopolska konferencja naukowa "Współczesne problemy i wyzwania nauki" (konferencja zdalna), organizator NZS UR, 9 V 2020.
Wielgos, M.: Zastosowanie sztucznej inteligencji przy generowaniu kodu źródłowego programów, Ogólnopolska konferencja interdyscyplinarna młodych naukowców "Współczesne problemy i wyzwania nauki" (edycja online), organizator UMCS, SGGW, UR, 25. IX 2020.
Pancerz, K., Chyła, M., Augustynowicz, S., Gomuła, J.: Experiments with Fuzzification of MMPI Profiles for the Classification Task. In: M. Cristani, C. Toro, C. Zanni-Merk, R.J. Howlett, L.C. Jain (Eds.), Proceedings of the 24th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems (KES-2020), September 16-18, 2020, Procedia Computer Science, Vol. 176, pp. 3486-3495.
Kozioł, W., Pancerz, K., Sikora, K., Dudek, K.: Dealing with Polysemy in the Polish Sign Language Using the OWL Ontology. In: M. Cristani, C. Toro, C. Zanni-Merk, R.J. Howlett, L.C. Jain (Eds.), Proceedings of the 24th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems (KES-2020), September 16-18, 2020, Procedia Computer Science, Vol. 176, pp. 3263-3272.
Gomolka, Z., Twarog, B., Zeslawska, E., Nykiel, A., Biometric Data Fusion Strategy for Improved Identity Recognition, Advances in Intelligent Systems and Computing, 2020, 1173 AISC, pp. 242-251