Studenci SKN TROJAN z Instytutu Informatyki na XXVII Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych

W dniach 11-12 maja 2023 r. studenci Koła Naukowego Informatyki i Techniki TROJAN Instytutu Informatyki: Aleksandra Piaskowa, Anna Helon, Mateusz Trawiński, Adam Nowak i Marcin Steciuk uczestniczyli w XXVII Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych (XXXIX Sejmik SKN), której organizatorem był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Jak się okazało Konferencja była nie tylko miejscem prezentacji osiągnięć własnych, ale również inspiracją do nowych przedsięwzięć naukowych wraz z pomysłami i projektami innych studentów. Wspólna praca i zaangażowanie w ten projekt pozwoliły studentom nie tylko rozwinąć się jako grupa, ale również nawiązać nowe wartościowe znajomości.

W trakcie konferencji student Marcin Steciuk zaprezentował pracę pt. „Wielowymiarowe systemy pomiarów biometrycznych do identyfikacji tożsamości osób” autorstwa grupy badawczej koła studenckiego. Prezentacja wywołała duże zainteresowanie wśród uczestników sesji.

Praca oparta jest m.in. na wynikach badań uzyskanych w trakcie realizacji grantów PCI oraz innych badań naukowych, których opiekunami merytorycznymi byli dr inż. Bogusław Twaróg, dr Zbigniew Gomółka i mgr inż. Ewa Żesławska.

Zachęcamy innych studentów do rozwijania swoich pasji, dzielenia się nimi i uczestnictwa w podobnych wydarzeniach. Konferencje naukowe to doskonała okazja do poszerzania wiedzy, wymiany doświadczeń oraz budowania relacji z innymi badaczami.