Konferencja naukowa International Symposium on Fuzzy Sets 2023

W dniach 19 - 21 maja 2023 roku odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Przyrodniczych) międzynarodowa konferencja

"International Symposium on Fuzzy Sets" (https://isfspolfuzz.ur.edu.pl/)

zorganizowana przez

Polskie Towarzystwo Zbiorów Rozmytych (POLFUZZ) oraz Uniwersytet Rzeszowski (Instytut Informatyki)

we współpracy z

Slovak University of Technology (STU) w Bratysławie.

Konferencja zapewniła doskonałe międzynarodowe forum wymiany wiedzy i wyników w zakresie teorii, metodologii oraz zastosowań zbiorów i systemów rozmytych. Stworzyła platformę do dyskusji dla kluczowych wyzwań badawczych. W konferencji wzięło udział 54 uczestników, którzy wygłosili 35 referatów, w tym przedstawili 12 posterów związanych z tematyką konferencji.

Uczestnicy reprezentowali Polskę, Hiszpanię, Słowację, Czechy i Rumunię.

Rangę konferencji podniosły 4 wykłady plenarne, które wygłosili: Janusz Kacprzyk (Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie), Susana Montes (University of Oviedo, Hiszpania, prezes stowarzyszenia European Society for Fuzzy Logic and Technology), Radko Mesiar (Slovak University of Technology, Bratysława, Słowacja), Józef Drewniak (Uniwersytet Rzeszowski).