"Talenty Jutra"

Studenci kierunku lekarskiego naszej uczelni zostało finalistami programu grantowego "Talenty Jutra" Fundacji Empiria i Wiedza. Znaleźli się w gronie 50 najlepszych młodych badaczek, wynalazców i naukowców z całego kraju. Celem programu było wsparcie tych, którzy mają szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych lub medycynie.

W ramach konkursu Anna Głowacka i Mateusz Iwański podczas gali finałowej, która odbyła się 10 stycznia 2023 r. w Planetarium w Śląskim Parku Nauki prezentowali swoje projekty przed międzynarodowym Jury walcząc o przyznanie grantu na kontynuację swojej pracy w wysokości 25 000 złotych.

Opiekunem obydwu zgłoszonych do konkursu projektów był prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Jacek Tabarkiewicz. Prof. Tabarkiewicz jest także tutorem obojga studentów w ramach programu „Mistrzowie dydaktyki” a przedstawione projekty powstały w ramach indywidualnych zajęć tutoringu.