Studenckie spotkania w Instytucie Polonistyki i  Dziennikarstwa. Miejsca świata: Indie

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu Miejsca świata

Dr Tatiana Szurlej

(Uniwersytet Delhijski w New Delhi)

Miejsca świata: Indie

w dniu 29 marca 2021 roku o godz. 18.00.

Tatiana Szurlej jest absolwentką indologii i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w  Krakowie. W 2015 roku obroniła doktorat pod tytułem Tradycja, stereotyp, manipulacja. Postać kurtyzany w indyjskiej literaturze i kinie popularnym. Jest współredaktorką książki Od  Ramajany do Slumdoga. Filmowe adaptacje literatury indyjskiej, autorką publikacji na  temat kina indyjskiego pisanych w języku polskim, angielskim i hindi, a także tłumaczeń. Interesuje się kinem w języku hindi, głównie bollywoodzkim, dzieląc się wiedzą na jego temat na wykładach, pokazach i w internetowym podcaście Bollywoodowanie. Obecnie lektorka języka polskiego na Uniwersytecie Delhijskim w New Delhi, wcześniej na uniwersytecie w  Manipalu, w Indiach.

Wykład dostępny online na platformie MS Teams. Kod dostępu dla społeczności akademickiej UR (domena: ur.edu.pl): 3o5nfg4

Osoby spoza Uniwersytetu Rzeszowskiego, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniu, proszone są o kontakt mailowy z Sekretariatem Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa: ipid@ur.edu.pl

Plakat 29 marca SS IPID.jpg [5.49 MB]