Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną w 2022 roku w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa

1 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną w 2022 roku w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Komisja, w skład której weszli przedstawiciele dyscypliny literaturoznawstwo, przyznała pierwsze miejsce Pani mgr Kindze Matuszko za pracę pt. Światy wyobrażone Radka Raka napisaną pod kierunkiem Pani prof. dr hab. Jolanty Pasterskiej (recenzent: dr hab. Arkadiusz Luboń, prof. UR ).

Drugie miejsce ex aequo zajęli Pan mgr Mikołaj Głos za pracę o tytule W więzach stereotypu. Obraz matki w prozie polskiej po 2000 roku (na wybranych przykładach) napisaną pod kierunkiem Pani prof. dr hab. Jolanty Pasterskiej (recenzent: dr hab. Arkadiusz Luboń, prof. UR) oraz Pan mgr Piotr Wojtaszek za pracę o tytule Konserwatywna konceptualizacja. Wczesna twórczość Szczepana Twardocha (2001-2010) napisaną pod kierunkiem Pani dr hab. Magdaleny Rabizo-Birek, prof. UR (recenzentka: prof. dr hab. Jolanta Pasterska).

Praca Pani Kingi Matuszko została nominowana do Ogólnopolskiego Konkursu im. Profesora Czesława Zgorzelskiego na najlepszą polonistyczną pracę magisterską. Celem tego konkursu jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych polonistów i stworzenie bodźca do podejmowania przez nich dalszych prac naukowo-badawczych.