Studenckie Spotkania Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa. Miejsca świata: Francja

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na następne spotkanie z cyklu „Miejsca świata”.

Miejsca świata: Francja

z udziałem

Krystiana Klekota

(Université Paris Sorbonne)

w dniu 17 kwietnia 2023 roku o godz. 19.00.

Prowadzące: Magdalena Dydak, Magdalena Dziewa, Wiktoria Dziura, Patrycja Jamroż, Weronika Pancerz, Diana Pasek
Organizacja: Anna Dworak, Krystyna Gielarek-Gorczyca, Anna Jamrozek-Sowa

Dołącz do spotkania:

Kod dostępu: 2mhv0jo

Krystian Klekot ma 23 lata i od dziesięciu lat żyje we Francji. Mieszka pod Paryżem, studiuje filologie polską i angielską na Sorbonie. Jest także nauczycielem języka polskiego we francuskich przedszkolach i na uniwersytecie. W wolnym czasie gra w teatrze i pisze wiersze. Należy do stowarzyszenia polonijnego ASPOL, jest również pasjonatem historii XIX wieku. Praktyki, które odbył w Bibliotece Polskiej w Paryżu oraz w Ambasadzie RP, przybliżyły mu życie kulturalne rodaków za granicą, jak i problemy, które napotykają w życiu codziennym. W wolnym czasie jego hobby to muzyka i czytanie, dzięki którym mógł zgłębić tajniki języków obcych i poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie - biegle włada językiem polskim, francuskim i angielskim, a od czasów licealnych uczy się hiszpańskiego i czeskiego.