Mikołajkowe Dni Otwarte Instytutu Archeologii

Serdecznie zapraszamy do udziału w Mikołajkowych Dniach Otwartych Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zaproszenie kierujemy do całych klas, tematycznych kół szkolnych, indywidulanych uczniów oraz wszystkich zainteresowanych, chcących zapoznać się z tym kierunkiem studiów.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 8 - 9.12.2022 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 w budynku Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Moniuszki 10 w Rzeszowie.
Program Mikołajkowych Dni Otwartych IA UR:
· „Tematyczne sale” przedstawiające poszczególne formy działalności naukowej prowadzone w Instytucie Archeologii (m.in. prezentacja badań wykopaliskowych, badania interdyscyplinarne – analizy geofizyczne na stanowiskach archeologicznych)
· Postery prezentujące badania wykopaliskowe (krajowe i zagraniczne) prowadzone przez pracowników Instytutu Archeologii
· Wystawa zabytków archeologicznych i ich replik
· Działalność Koła Naukowego Studentów Archeologii UR
· Konsultacje z wykładowcami oraz studentami kierunku Archeologia
· Prezentacja oferty edukacyjnej na kierunku Archeologia
Zapraszamy również do udziału w Mikołajkowej Loterii Archeologicznej. Wystarczy jedynie oddać głos na jeden z najciekawszych posterów prezentujących badania wykopaliskowe, które zostaną zaprezentowane w czasie Mikołajkowych Dni Otwartych IA UR. Spośród wszystkich oddanych głosów zostaną wylosowane trzy, których autorzy otrzymają ciekawe nagrody.
Dla wszystkich uczestników Mikołajkowych Dni Otwartych IA UR przewidziane są drobne upominki.