Uniwersytet Rzeszowski z akredytacją NAWA

Uniwersytet Rzeszowski po raz kolejny zdobył akredytację NAWA, która umożliwi mu organizację kursów przygotowawczych dla zagranicznych studentów zainteresowanych studiowaniem w Polsce. Uczelnia znalazła się w elitarnej dziesiątce, która otrzymała to poświadczenie.

Centrum Polonijne UR, jednostka odpowiedzialna za przygotowanie młodych ludzi z zagranicy do nauki na polskich uczelniach, od ponad 20 lat prowadzi kursy przygotowawcze. Absolwenci tych kursów osiągają imponujące sukcesy w różnych dziedzinach, stając się profesorami, urzędnikami, artystami i aktywistami polonijnymi.

Podczas oceny wniosków zespół ekspertów NAWA brał pod uwagę różne czynniki, takie jak: doświadczenie ośrodka w prowadzeniu kursów języka polskiego dla cudzoziemców, kadrę lektorską i program kursu. Ważnymi kryteriami były również działania mające na celu zapoznanie uczestników kursów z kulturą i historią Polski oraz służące integracji.

Jak informuje dr Małgorzata Kułakowska – dyrektor Centrum Polonijnego UR, dzięki przyznanej akredytacji, Uniwersytet Rzeszowski będzie mógł starać się o finansowanie kursów przygotowawczych na lata akademickie 2023/2024-2025/2026 oraz kursów letnich realizowanych w latach 2024-2026. Jest to ogromna szansa dla międzynarodowych studentów, którzy marzą o studiach w Polsce i chcą się odpowiednio przygotować do podjęcia nauki na polskiej uczelni.