Zakończenie projektu „Rozszerz swoją wyobraźnię” realizowanego przez studenckie koło naukowe „Edukacja bez granic”

Projekt pt. „Rozszerz swoją wyobraźnię” został zrealizowany w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowację” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Głównym beneficjentem otrzymanych środków w kwocie 60 600,00 zł było koło naukowe „Edukacja bez granic” działające w Instytucie Pedagogiki w Kolegium Nauk Społecznych prowadzone przez dra inż. Tomasza Warchoła.

W ramach zrealizowanego projektu przeprowadzono badania naukowe, których celem było określenie możliwości edukacyjnych rozszerzonej rzeczywistości w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Badania przeprowadzono w rzeszowskich szkołach prowadzących kształcenie przedszkolne i wczesnoszkolne. W badaniach udział wzięło 1153 uczniów i 41 nauczycieli. Na podstawie przeprowadzonych badań opublikowany został raport w formie zwartej monografii pt. „Zastosowania rozszerzonej rzeczywistości w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”, a jego najważniejsze fragmenty zostały przedstawione na studenckiej konferencji naukowej.

W trakcie trwania projektu studenci mieli możliwość podnieść swoje kompetencję w zakresie metodologii badań naukowych, tworzenia narzędzi badawczych, konstruowania i optymalizowania edukacyjnych środowisk w technologii rozszerzonej rzeczywistości.