Telekonferencja 1st ASECU Teleconference “Systemic Crises Triggered by Contemporary Pandemia & Progressive Ways-Out”

Szanowni Państwo,

W imieniu zarządu Association of Economic Universities of South and Eastern Europe and the Black Sea Region (ASECU) chciałbym zaprosić Państwa na konferencję:  1ST ASECU TELECONFERENCE - SYSTEMIC CRISES TRIGGERED BY CONTERPORARRY PNADEMIA & PROGRESSIVE WAY–OUTS  zrealizowaną przy współudziale Instytutu Ekonomii i Finansów URKonferencja odbędzie się w piątek 8.05.2020 o godz. 15:00.

W konferencji udział potwierdzili uznani w świecie naukowcy min.:

• Prof. Dr. Jeffrey D. Sachs, University Professor and Director of the Center for Sustainable Development in the Earth
    Institute at Columbia University, New York, USA
  • Prof. Michael Hudson, President of the Institute for the Study of Long-Term Economic Trends, Wall Street Financial Analyst,
    Distinguished Research Professor of Economics at the University of Missouri – Kansas City, MO, USA
  • Prof. Tomasz Mroczkowski, Professor at American University, Washington D.C., USA
  • Prof. Masayuki Susai, Professor of International Finance at the Faculty of Economics, Nagasaki University, Japan

Każdy uczestnik po zalogowaniu  się, może zadawać pytania a po zakończeniu konferencji uzyska certyfikat uczestnictwa.

Aby wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować.

Prodziekan w Kolegium Nauk Społecznych
Dr hab. Bogdan Wierzbiński prof. UR