Porozumienie ws. współpracy z Naczelną Radą Adwokacką

Miło nam poinformować, że w dniu 6 kwietnia 2022 r. Uniwersytet Rzeszowski podpisał porozumienie z Naczelną Radą Adwokacką, która sprawuje pieczę nad należytym wykonywaniem zawodu adwokata – w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony. NRA tworzą: prezes, adwokaci wybrani przez Krajowy Zjazd Adwokatury oraz dziekani okręgowych rad adwokackich.

Współpraca będzie się opierać na świadczeniu wzajemnej pomocy w ramach swoich kompetencji, mając na celu, jak najlepsze efekty w obszarze badawczym i dydaktycznym obejmującym wspólny przedmiot zainteresowań w zakresie nauk prawnych.

Warto podkreślić, że w najbliższym czasie Uniwersytet Rzeszowski zrealizuje wykonanie usługi badawczej dla Naczelnej Rady Adwokackiej. Poza tym główne punkty ww. porozumienia dotyczą organizacji wspólnych konferencji, seminariów i szkoleń adresowanych zwłaszcza do studentów na kierunku prawo oraz pracowników i współpracowników NRA, przyjmowania studentów Uniwersytetu na praktyki i staże u Partnera oraz zapraszania pracowników i współpracowników Partnera do udziału w wydarzeniach organizowanych przez naszą Uczelnię.