Polityka ekologiczna – nowość na kierunku politologia

Polityka ekologiczna to nowa ścieżka kształcenia, którą Instytut Nauk o Polityce uruchamia na kierunku politologia, studia II stopnia. Nową specjalność będą mogli wybierać studenci, którzy rozpoczną studia od roku akademickiego 2020/2021.

Program specjalności zawiera katalog przedmiotów dotyczących różnych aspektów związanych z polityką ekologiczną. Studenci będą mogli poznać i analizować problemy i wyzwania ekologiczne w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym, które wynikają z rozwoju cywilizacyjnego.

- Na bieżąco analizujemy i dostosowujemy program naszych studiów do wymagań współczesności. Kwestie dotyczące wyzwań ekologicznych są aktualne i bardzo ważne. Chcemy kształcić specjalistów z tego obszaru  - mówi prof. Agnieszka Pawłowska, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce UR.

Absolwenci nowej specjalności będą przygotowani do pracy i kierowania jednostkami administracji rządowej i samorządowej oraz instytucjami i organizacjami, których profil działalności wpisuje się w zakres działań proekologicznych.