Nawiązanie współpracy międzynarodowej z Uniwersytetem w Grecji

Pracownicy Katedry Ekonomii i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych dr hab. Anna Barwińska Małajowicz prof. UR oraz mgr Radosław Pyrek nawiązali nową współpracę z Uniwersytetem w Atenach. University of West Attica (https://www.uniwa.gr/en/) jest trzecim co do wielkości uniwersytetem w Grecji. Uczelnia powstała w 2018 r. w wyniku połączenia Piraeus University of Applied Sciences i Athens University of Applied Sciences. W ofercie Uczelni znajduje się obecnie 26 kierunków studiów na pierwszym i drugim stopniu oraz 40 obszarów studiów podyplomowych. Absolwenci University of West Attica znajdują zatrudnienie w przemyśle i usługach gospodarki greckiej i międzynarodowej.

Ateńską uczelnię reprezentowali prof. dr Apostolos Jovanis, Dyrektor Wydziału Administracji i Ekonomii, prof. dr Androniki Kavoura (inicjatorka spotkania), Ioulia Georgouli pracownik biura Public Relations.

Nawiązana współpraca dotyczy zarówno wspólnych badań naukowych i publikacji ich wyników, organizacji konferencji, jak również wymiany kadry naukowej i studentów.

W ramach współpracy planowanych jest szereg przedsięwzięć o charakterze naukowo-badawczym. Warto wspomnieć chociażby o planowanej międzynarodowej konferencji naukowej (https://icsimat.com), która odbędzie się w Grecji w Atenach w 2023 roku. Katedra Ekonomii i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych będzie jej współorganizatorem. Głównym celem konferencji jest stworzenie platformy dyskusji dla naukowców, przedstawicieli rządu, samorządu i praktyków branżowych pozwalającej na przeprowadzenie międzynarodowej debaty na temat wyzwań i perspektyw rozwoju społeczno-gospodarczego różnych krajów świata, dotyczących w szczególności problemów z zakresu turystyki, marketingu, zarządzania i nowych technologii. Dr hab. Anna Barwińska Małajowicz prof. UR została zaproszona do Rady Naukowej konferencji, a mgr Radosław Pyrek do Komitetu organizacyjnego. Artykuły przesłane na konferencję będą publikowane w renomowanym czasopiśmie.

Zachęcamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego do włączenia się we współpracę z University of West Attica, w szczególności do czynnego udziału w konferencji.