Umowa o współpracy naukowej pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim i Akademią Kształcenia Ustawicznego w Winnicy

Z przyjemnością informuję, że 27 listopada 2020 roku została podpisana umowa  o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Akademią Kształcenia Ustawicznego w Winnicy (Ukraina). Umowę podpisał JM Rektor UR, Prof. dr hab. Sylwester Czopek i  JM Rektor AKU w Winnicy Prof. Stepan Drovoziuk.

Celem umowy jest prowadzenie wspólnych badań naukowych, wymiana pracowników, studentów oraz doskonalenie programów kształcenia i wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia studentów i młodej kadry.

Umowa została podpisana z inicjatywy Prof. PhD Oksany Nagorniuk ze strony uczelni ukraińskiej i Prof. UR dra hab.  Wojciecha Walata oraz dra Waldemara Liba -  pracowników Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Adres strony Winnickiej Akademii Kształcenia Ustawicznego: http://academia.vinnica.ua/

Prof. UR dr hab. Marta Wrońska

Z-ca Dyrektora Instytutu Pedagogiki

ds. nauki i jakości kształcenia