Stypendium pobytowe NAWA dla dra Sławomira Rębisza

Dr Sławomir Rębisz.jpg [65.85 KB]

18 czerwca 2020 roku, dr Sławomir Rębisz z Katedry Pedagogiki Medialnej i Szkolnej Instytutu Pedagogiki UR, w ramach Bilateralnych Stypendiów Państwowych otrzymał decyzją Board of Trustees of Tempus Public Foundation (TPF - Tempus Közalapítvány), węgierskie państwowe stypendium pobytowe na badania, na okres 1 miesiąca (wiosna 2021), w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych (Program Studiów Środkowoeuropejskich) na Uniwersytecie w Miszkolcu. Dr Sławomir Rębisz składał wniosek o stypendium na Węgrzech do Programu Wymiany Osobowej Studentów i Naukowców w ramach Współpracy Bilateralnej – Oferta Wyjazdowa – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA). Celem wspomnianego Programu jest zwiększenie internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego, nawiązywanie współpracy akademickiej i jej realizacja poprzez wymianę osobową studentów i nauczycieli akademickich w oparciu o umowy międzynarodowe pomiędzy Polską a krajami partnerskimi oraz współpracę bilateralną na poziomie krajowym lub resortowym.