Kolejny komunikat od Dyrekcji Instytutu Pedagogiki

Szanowni Państwo,

mamy  oficjalną wiadomość, na terenie Polski wprowadzono stan epidemii. Rząd zdecydował o przedłużeniu zamknięcia uczelni do Świąt Wielkanocnych. To oznacza, że komunikacja zdalna  będzie nadal kontynuowana.

Ponieważ otrzymujemy liczne zapytania ad vocem Wirtualnej Uczelni, jeszcze raz przypominamy, że ta usługa służy tylko i wyłącznie do kontaktu e-mailowego ze studentami i wysyłaniu niewielkich plików w formacie Word, których rozmiar nie może przekraczać 1MB! To oznacza, że prezentacji np. w power point nie możemy przesyłać przez WU.

W tym miejscu zachęcamy Państwa do przeczytania ciekawego artykułu, link poniżej:

Ile danych (np. plików) można zmieścić w 1 miligramie DNA?

Do przesyłania plików o większej pojemności służą inne aplikacje.

My proponujemy Państwu np. Google Dysk, na pewno każdy z Państwa ma do niego dostęp, ponieważ ma smartphona z AndroidemJ, a tym samym ma konto: g-mail. Korzystając z tej aplikacji nie musimy wysyłać plików, tylko możemy studentom udostępniać linki np. do  prezentacji, które umieściliśmy na naszym Google Drive.

Podajemy instrukcję – to krótki film na YouTube:

Liczymy na Państwa kreatywność w edukacji zdalnejJ.

Przypominamy także o dokumentowaniu Państwa kontaktów ze studentami. Jeśli to są kontakty e-mailowe (tak większość z Państwa zadeklarowała), to proszę je skrupulatnie gromadzić we własnych folderach, ewentualnie drukować  i zachować do kontroli przez odpowiednich urzędników. To pewnie tak będzie działało jak w Urzędach Skarbowych, przyjdzie taki czas, że poproszą  nas o przedstawienie tej dokumentacji….

Jesteśmy z Państwem w tym trudnym czasie (e-mailowo i telefonicznie).

Tym razem piękne adagium Alberta Einsteina: Dzisiejszemu światu jest potrzebna nie tyle energia termojądrowa, ile raczej energia zamknięta w ludzkim sercu, którą trzeba wyzwolić.

Dyrekcja Instytutu:

Prof. UR dr hab. Ryszard Pęczkowski – Dyrektor Instytutu Pedagogiki

Prof. UR dr hab. Marta Wrońska, Z-ca Dyrektora Instytutu ds. nauki i jakości kształcenia

Prof. UR dr hab. Marta Uberman, Z-ca Dyrektora Instytutu ds. dydaktycznych i organizacyjnych