Badania THE’s Global Academic Reputation Survey

Doktor Sławomir Rębisz z Instytutu Pedagogiki UR został ponownie zaproszony do wzięcia udziału w badaniach THE’s Global Academic Reputation Survey w ramach przygotowania kolejnego rankingu najlepszych uczelni na świecie: Times Higher Education World University Rankings 2023.

22.png [212.93 KB]

Szanowny Panie Sławomirze Rębisz

Chcielibyśmy zaprosić Pana do wzięcia udziału w kolejnym rankingu Times Higher Education World University Rankings poprzez wypełnienie ankiety The Academic Reputation Survey.

Ankieta THE's Academic Reputation Survey jest dostępna w 12 językach - arabskim, chińskim (wiele wersji), angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, portugalskim, rosyjskim, hiszpańskim i tureckim.

Został Pan wybrany na podstawie Pana dorobku publikacyjnego. Będzie Pan reprezentować zarówno swój kraj, jak i dyscyplinę. Jesteśmy wdzięczni za Pański udział w badaniu”.

11.png [36.99 KB]

Times Higher Education World University Ranking rozpoznawany jest przez studentów na całym świecie, cieszy się zaufaniem naukowców, rad zarządzających uczelni, partnerów z sektora gospodarki oraz rządów państw.

Ranking Times Higher Education to światowe zestawienie obejmujące ponad 1600 podmiotów szkolnictwa wyższego o różnym profilu, z prawie 100 państw i terytoriów zależnych, co czyni go największym i najbardziej zróżnicowanym rankingiem uczelni na świecie. W edycji rankingu za rok 2021 przeanalizowano ponad 108 milionów cytowań z ponad 14,4 milionów publikacji naukowych. Uwzględniono dane z ponad 2100 instytucji oraz odpowiedzi ankietowe od prawie 22 000 wyselekcjonowanych naukowców z całego świata.

Wspomniany Times Higher Education World University Rankings przygotowywany jest przez brytyjskie czasopismo „Times Higher Education”. Publikowany jest corocznie od 2010 roku. Uniwersytecki ranking „THE” jest postrzegany, obok Academic Ranking of World Universities (zwyczajowo nazywany rankingiem szanghajskim) i QS World University Rankings, jako jedno z trzech najchętniej śledzonych zestawień tego typu na świecie. Link do “THE” Ranking: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2022/world-ranking#!/page/0/length/25/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats