Studenci II roku bezpieczeństwa wewnętrznego na warsztatach w Urban Lab

14 kwietnia 2021 roku zainaugurowano cykl eksperckich spotkań Rzeszowskiego Laboratorium Badań Miejskich Urban Lab Rzeszów.

Studenci II roku bezpieczeństwa wewnętrznego Instytutu Nauk o Polityce mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zatytułowanych „Jak mierzyć poziom jakości życia?” prowadzonych przez Panią dr Agnieszkę Michalską-Żyłę i dra Kamila Brzezińskiego, pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie było okazją do poznania specyfiki badań nad jakością życia w miastach, a także wyzwań związanymi z projektowaniem przestrzeni publicznych miast przyjaznych mieszkańcom. Interesującą częścią warsztatów były przygotowane przez prowadzących przykłady projektowania przestrzeni miejskiej.

Cykl spotkań Rzeszowskiego Laboratorium Badań Miejskich Urban Lab Rzeszów jest efektem współpracy miasta Rzeszowa (Urban Lab) oraz pracowników Instytutu Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.