Nabór do programu wdrażania modelu tutoringu w ramach projektu „Mistrzowie dydaktyki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

W związku z realizacją projektu „Mistrzowie Dydaktyki” w Instytucie Nauk o Polityce ogłaszamy nabór studentów do udziału w programie wdrażania modelu tutoringu.

Tutoring będzie prowadzony w czasie zajęć oraz indywidualnych spotkań z prowadzącymi:

dr Anna Kołomycew oraz dr Annę Piętę-Szawarę w semestrze letnim 2020/2021.

Wymagania dotyczące uczestników:

- studenci kierunków politologia i bezpieczeństwo wewnętrzne studiów I i II stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych)

-  średnia ocen uzyskana w semestrze zimowym 2020/2021 - co najmniej 4,0

Zgłoszenia:

Aby zgłosić się do udziału w programie należy przesłać wypełnione i podpisane dokumenty (załącznik):

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 luty 2021.

Zgłoszenia w wersji elektronicznej proszę przesyłać mailowo lub przez MS Team bezpośrednio do wybranej prowadzącej:

dr Anna Kołomycew – akolomycew@prac.ur.edu.pl

dr Anna Pieta-Szawara - apieta@prac.ur.edu.pl

Na czym polega tutoring?

Tutoring polega na indywidualnej pracy z wybranymi studentami, a jego celem jest poszerzenie zainteresowań studentów, rozwój predyspozycji studentów, a także pomoc w znalezieniu właściwych metod uczenia się i doskonalenia posiadanych już umiejętności.

Program polega na wdrożeniu rozwiązań stosowanych w najlepszych uniwersytetach Europy Zachodniej (z pierwszej setki tzw. Rankingu Szanghajskiego) w zakresie indywidualnego podejścia do kształcenia studentów oraz przygotowania młodych ludzi do tzw. peer tutoring. W naszym przypadku będzie to model Uniwersytetu w Gandawie.

Organizacja i czas trwania programu tutoringu

Program tutoringowy będzie realizowany w semestrze letnim (od 1.03.2021 do czerwca 2021). Część tutoringu odbywać będzie się w ramach zajęć (konwersatoria, warsztaty). Dodatkowo z wybranymi osobami osoby prowadzące tutoring będą się kontaktowały się za pośrednictwem MS Teams (pod koniec semestru być może w Instytucie).

Więcej informacji na temat tutoringu:

Informacje na temat tutoringu akademickiego znajdują się np. tu: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wstepny-model-stosowania-tutoringu (w dokumencie jest też opisany system stosowany w Gandawie, który będzie próbowali wdrożyć).

pliki do pobrania: