Komunikat P. Prorektor ds Studenckich i Kształcenia

Szanowni Państwo,

w związku z pojawiającymi się informacjami o braku przestrzegania obowiązku zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczki, przypominam, iż nakaz ten obowiązuje na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego:

1)    w pomieszczeniach ogólnodostępnych Uniwersytetu Rzeszowskiego;
        2)    w salach dydaktycznych, w których realizowany jest proces dydaktyczny – w przypadku braku możliwości zachowania dystansu społecznego min. 1,5 m pomiędzy poszczególnymi stanowiskami;
        3)    w pomieszczeniach administracji centralnej i kolegialnej – dla osób z zewnątrz oraz pracowników lub studentów przemieszczających się pomiędzy budynkami.

Jednocześnie przypominam, że  administracja budynków powinna na bieżąco weryfikować przestrzeganie zasad sanitarnych w budynkach uczelni.

Nadmieniam także, że na stronie MEiN  zostały opublikowane wytyczne bezpiecznego funkcjonowania uczelni i innych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w okresie epidemii: (https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-bezpiecznego-funkcjonowania-uczelni-i-innych-podmiotow-systemu-szkolnictwa-wyzszego-i-nauki-w-okresie-epidemii).

Z wyrazami szacunku dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia