XV Rzeszowska Konferencja Młodych Fizyków

Koło Naukowe Fizyków Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zaprasza na XV Rzeszowską Konferencję Młodych Fizyków, która odbędzie się w dniu 1 lipca 2022 w Kolegium Nauk Przyrodniczych UR.

Rzeszowska Konferencja Młodych Fizyków (RzKMF) to cykliczne wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Fizyków Uniwersytetu Rzeszowskiego. Po dwuletniej przerwie spowodowanej przez epidemię Covid-19 pragniemy wznowić niniejsze wydarzenie biorąc pod uwagę fakt, iż jego uczestnicy, tj. studenci ostatnich lat studiów oraz doktoranci z pasją, zaangażowaniem i entuzjazmem przedstawiali wyniki swoich projektów naukowych, prac badawczych i prac dyplomowych, inspirując tym samym młodsze koleżanki i kolegów do podjęcia własnych badań. Ponadto konferencja ta zawsze była dla studentów okazją do przełamywania własnych barier i ćwiczenia pierwszych publicznych wystąpień oraz umożliwiała promocję Uniwersytetu Rzeszowskiego w środowisku akademickim.

W bieżącym roku patronat nad XV RzKMF obejmie Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego, a tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia z fizyki współczesnej i jej zastosowań w chemii, medycynie i inżynierii materiałowej.

Uprzejmie prosimy, aby zainteresowane osoby przesyłały zgłoszenia wraz ze streszczeniami (w formacie .doc, .docx lub .odt) na adres astasik@ur.edu.pl do 23 maja 2022 r. Prosimy w treści zgłoszenia o podanie preferowanej formy udziału. Czas przeznaczony na referat wynosi do 15 minut (włącznie z ew. dyskusją), zaś maksymalny rozmiar posteru to A0.

plakat info.jpg [409.59 KB]