Webinar: EURAXESS - portal i sieć wsparcia dla mobilnych naukowców

13 października 2021 r., godz. 09:00 - 10:00

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w szkoleniu online organizowanym we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej przy Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli podkarpackich uczelni, kadry naukowej prowadzącej działalność badawczo-rozwojową, pracowników jednostek naukowych, doktorantów i studentów.

Ideą sieci EURAXESS jest wspieranie mobilności i rozwoju kariery naukowców. Na portalu EURAXESS naukowcy, planujący wzbogacić swoją ścieżkę kariery o wymiar międzynarodowy znajdą m.in. oferty grantów i stypendiów zagranicznych, a także informacje dotyczące aspektów administracyjno-prawnych wyjazdu do poszczególnych krajów europejskich.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/euraxess

Program wystąpienia:

• Sieć Centrów Informacji Euraxess,
  • portal dla mobilnych naukowców,
  • zamieszczanie ogłoszeń – ofert pracy dla naukowców,
  • inicjatywy Euraxess.

Szkolenie poprowadzi Dawid Gacek, Specjalista w Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.